Три базові вимоги, яким має відповідати підлогове покриття терас – це зносостійкість, комфорт та естетичність. Відповідні властивості має композитна терасна дошка, травмобезпечна гумова плитка і також натуральний камінь.
Про переваги та нюанси кожної з таких підлог, що наразі є популярними, розповість подальший текст. У статті також наводяться поради фахівців щодо вибору цих матеріалів.
Гумова плитка
Дане плиткове покриття, що виготовляється методом пресування гумової крихти, має кілька пріоритетних особливостей:
- тривалий термін експлуатації – даного роду настил є морозостійким, лояльним до різких коливань температур та впливу води, а ще він має високу механічну міцність і не практично не втрачає яскравості під цією ультрафіолетових променів.
- стильний дизайн – плитку з гуми виробники випускають в різних форматах та всіляких елегантних кольорах, лаконічних та яскравих, які можна комбінувати та поєднувати, викладаючи оригінальні орнаменти;
- безпека – цей приємний на дотик варіант покриття не провокує травм, він не є ковзким та відрізняється відмінними амортизаційними властивостями;
- легкість та оперативність монтажу – з укладанням гумової плитки впорається людина з мінімальним досвідом, а у разі пошкодження одного з елементів такого настилу немає необхідності демонтувати всю поверхню.
До мінусів гумової плиткової підлоги можна віднести її не бюджетну вартість та хімічну чутливість – використовувати для її миття агресивні хімікати не рекомендується.
Терасна дошка (декінг)
Альтернативне рішення для обладнання підлогового покриття на терасах. У такої підлоги, яку виробляють із деревно-полімерного композиту й натурального дерева, також є чимало позитивних характеристик:
- привабливий вигляд – терасна дошка імітує природний матеріал (деревину різних порід), тому вона чудово вписується в будь-яке оточення, не залежно від його дизайнерського стилю та кольорової гами;
- стійкість до погодних умов – для таких термооброблених дощок надмірна вологість, спека та низькі температури не є небезпечними, тому ці несприятливі чинники не призводять до деформацій матеріалу;
- довговічність – за умови правильного догляду відпвоідна підлога, що не гниє, служитиме багато років, не потребуючи оновлення чи заміни;
- екологічність – так як ДПК не здатен виділяти шкідливих, токсичних речовин, він вважається безпечним матеріалом.
Недоліки декінгу – необхідність спеціального догляду, потреба ідеально рівної й міцної основи та ймовірність вицвітання на сонці. Для монтажу цієї підлоги необхідний спеціальний інструментарій, щоб запобігти утворенню сколів.
Натуральний камінь
Підлога з натурального каменю є безумовним трендом. Цей природний матеріал зарекомендував себе рядом переваг:
- презентабельністю – його обирають поціновувачі справжньої розкоші й вишуканості, що засвідчує солідний статус та бездоганний естетичний смак господаря;
- зносостійкістю – натуральний камінь, який є еталоном міцності й витримує значну вагу, є стійким до механічних пошкоджень та атмосферних впливів;
- практичністю – така підлога не потребує особливого догляду, вона легко миється й не є стає ковзкою у вологому стані чи взимку;
- екологічною безпечністю – матеріал створений самою природою, тому він є стовідсотково безпечним навіть для приміщень, де перебувають діти.
Негативні особливості кам’яних плит – складність їх укладання (монтувати таку підлогу має професіонал), здатність сильно нагріватися на сонці та, очевидно, найвища вартість серед всіх аналогів.
Рекомендації
Спеціалісти радять під час визначення з матеріалом підлогового покриття для терас враховувати також декілька моментів, наведених у переліку нижче.
- Тип об’єкту. Якщо йдеться про веранду криту або засклену, доцільно використати для її підлоги натуральний камінь. Альтернативне бюджетне рішення – керамічний кахель з шорсткою поверхнею.
- Декоративні властивості. Колір та дизайн цього матеріалу має відповідати вашому смаку й органічно та елегантно виглядати в навколишньому оточенні або, за задумом дизайнера, ставати його акцентом.
- Умови експлуатації. Для будь-якої підлоги на терасі необхідною є вологостійкість, здатність витримувати перепади температури та лояльність до дії ультрафіолету.
- Особливості та складність догляду. У пріоритеті практичні й невибагливі покриття, що не надто притягують пил і бруд та без зусиль миються.
- Травмо безпечність. Підлога не повинна ставати слизькою у вологому стані або під час морозу, щоб не створювати ризик падінь.
Монтаж такого матеріалу, не залежно від його виду, має виконуватися з ухилом для відведення води. А у разі вибору дерев’яного настилу доведеться дбати про його спеціальну обробку для захисту від гниття, вологи й комах-шкідників.