Близько 40% всієї енергії, портебляемой в світі, використовується в будівлях, але раціональний підхід до використання енергетичних ресурсів дозволяє впроваджувати в будівництво технології пасивного будинку, засновані на низькому енергоспоживанні за рахунок пасивних методів енергозбереження.
З огляду на, що збережена енергія - найдешевша і доступна для користувачів, можна в два рази знизити витрати на опалення. У Німеччині річний показник витрати тепла дорівнює 15 кВт · год / м², в Україні з урахуванням клімату нашого регіону - досягає 40 кВт · год / м². І це хороший результат, адже потребляемость звичайних типових будинків становить не менше 120 кВт · год / м².
Наша компанія багато років займається будівництвом пасивних будинків за каркасною технологією, ми вивчили всі будівельні стандарти, які задають параметри зведення енергоефективного будинку і можемо з упевненістю стверджувати, що побудовані нами споруди відповідають всім цим нормативам.
Ми висуваємо високі вимоги до робітників, виробляємо контроль кожного етапу робіт, займаємося складними проектами, використовуємо найсучасніші матеріали, що забезпечують надійну теплоізоляцію. У нас доступні ціни, висока продуктивність, гідну якість.
У чому перевага будівництва пасивного будинку по каркасної технології
Будівництво пасивного будинку по каркасної технології поєднало в собі два вектора: енергозбереження та швидке зведення за рахунок збирання будівель з готових домокомплектов. Витрати на будівництво практично ідентичні в порівнянні зі зведенням типового рішення, проте в ньому є й великі переваги: екологічність, енергоефективність, зниження витрат на опалення, продумана система вентиляції з рекуперацією тепла, комфортність, а також:
- Короткий будівельний цикл і міцна конструкція, адже в якості несучої основи таких споруд є дерев'яний каркас, усередині якого розташований наповнювач у вигляді теплоізоляційних плит. Їх захистом від несприятливого впливу зовнішніх факторів служать огороджувальні матеріали. Таке рішення дозволяє всього за три місяці здати в експлуатацію будинок площею до 100 м2;
- Відсутність усадки забезпечує можливість відразу ж проводити внутрішні оздоблювальні роботи;
- Доступна вартість матеріалів (їх ціна в рази дешевше інших стінових матеріалів);
- Невелика вага конструкції, що пояснює мінімальні витрати на фундамент, який не потребує глибокого закладення;
- Пасивні будинки, побудовані за каркасною технологією, мають тривалий експлуатаційний термін (понад сто років при правильному догляді);
- Екологічно безпечне будівлю з екологічно чистих матеріалів, тому воно не шкодить ні людям, ні навколишньому середовищу;
- Такі споруди дозволяють заховати інженерні комунікації всередині стіни, використовувати різні архітектури і варіанти обробки, проводити реконструкцію і перепланування.
Проектування пасивного будинку
Проектування пасивного будинку по каркасної технології проводиться з використанням енергозберігаючих технологій та концепції, що забезпечує інтенсивне проникнення сонячних променів через максимально орієнтовані до сонця вікна. При цьому прибираються можливі витоки тепла, облаштовуються теплі і холодні зони, що виключають зайвий обігрів господарських приміщень, а для підтримки оптимальної температури використовуються нетрадиційні джерела енергії.
У нашій країні створено всі умови для впровадження і поширення енергозберігаючих технологій і ми готові для вас здійснити будівництво пасивного будинку по каркасної технології, який виконаний за типовим або індивідуальним проектом.
Послідовність будівництва пасивного будинку
Початок будівництва будь-якого будинку починається з мрії, розташування і планування кімнат і тільки після цього починаються серйозні роботи по втіленню цих ідей. Щоб споруда відповідала всім вимогам, пред'явленим до аналогічних конструкцій, слід строго дотримуватися всі етапи робіт і проводити чіткий контроль отриманих результатів. Роботи можна розділити на наступні етапи:
- Грамотне проектування пасивного будинку по каркасної технології з урахуванням всіх факторів, від яких буде залежати його енергоефективність;
- Роботи з підготовки енергоефективного типу фундаменту і такого технологічного процесу, як монтаж утепленій плити з вбудованою системою теплої підлоги для підтримки комфортне атмосфери;
- Збірка і зведення каркасної конструкції (основного каркасу і каркаса стін), обшивка будинку, монтаж вікон;
- Пристрій і монтаж каркасної даху з урахуванням передбачуваних навантажень, укладання покрівельного матеріалу;
- Оздоблення фасаду та цоколя, установка водостоків.
І хоча пасивні будинки більш популярні в Європі, їх затребуваність в Україні є не менш актуальною виключно через мінімізацію споживання енергії під час їх експлуатації і швидкої окупності. До того ж, сам формат будівлі передбачає можливість втілювати різні ідеї, зберігаючи при цьому ресурси надр.