Застосування ПК при налаштуванні системи "Розумний дім"

Використання персонального комп'ютера для налаштування системи "Розумний дім" є ще більш універсальним підходом. Такий метод дозволяє жителям нашої країни підключати та керувати всіма необхідними функціями системи. За допомогою ПК можна контролювати всі системи та підсистеми, підключивши зовнішні датчики через стандартні канали, такі як TCP/IP чи USB.

Використання персонального комп'ютера має кілька незаперечних переваг

  • Можливість керування в будь-який час. Для цього достатньо мати хоча б один комп'ютер у будинку.
  • Доступна ціна модулів для введення та виведення інформації.
  • Без обмежень у кількості опцій, що використовуються, на відміну від готових комплектів.
  • Можливість самостійно спланувати всю роботу або звернутися за допомогою до спеціалізованих організацій.

Однак цей метод також має деякі недоліки:

  • Необхідність придбання надійного комп'ютера з операційною системою, що добре функціонує.
  • Неможливість керування системою у разі поломки персонального комп'ютера.
  • p align="justify"> Персональний комп'ютер є зручним пристроєм для відстеження роботи охоронної системи. З його допомогою можна в будь-який момент переглядати записи з камер відеоспостереження. Підключення всіх датчиків спостереження та руху можна здійснити за допомогою кабелю USB.

Також можна налаштувати голосове введення команд з використанням запропонованих Google опцій керування системою "Розумний дім". Деякі користувачі оцінили цю можливість. Для реалізації голосового управління можна написати програму самостійно, але для цього потрібні деякі навички програмування.

Якщо у вас немає таких навичок, можна скористатися готовими програмами, які легко скачати на персональний комп'ютер. Наприклад, Ardublock є відмінним помічником при автоматизації техніки, дозволяючи власникам "Розумного будинку" контролювати електроприлади, сигналізацію, температуру повітря в кожній кімнаті та багато іншого.

система Розумний дім

Як працює система "Розумний дім"

Система "Розумний дім" складається з кількох функціональних модулів, кожен з яких виконує свою роль:

Мікроконтролер

Він є головним керуючим елементом системи та відповідає за обробку команд та керування всіма пристроями в розумному будинку. У системі можуть бути встановлені кілька мікроконтролерів для розподілу навантаження та підвищення продуктивності.

Датчики

Вони збирають інформацію з навколишнього середовища та передають її мікроконтролеру для подальшої обробки. Датчики можуть вимірювати різні параметри, такі як температура, вологість, рух тощо.

Актуатори або виконавчі пристрої

Вони виконують команди, отримані від користувача чи мікроконтролера. Прикладами актуаторів можуть бути освітлення, замки, системи опалення та кондиціювання та інші пристрої, які можуть бути керованими в рамках системи "Розумний дім".

Інтерфейси

Вони представляють канали зв'язку передачі даних між різними елементами системи. Це може бути дротове або бездротове з'єднання, таке як Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth та інші протоколи зв'язку.

Операційна система

Це програмне забезпечення, яке керує апаратними компонентами системи. Операційна система на Raspberry Pi, наприклад, дозволяє дистанційно керувати розумним будинком через веб-інтерфейс.

Для створення повноцінної системи "Розумний дім" з Raspberry Pi необхідно додатково придбати модулі, такі як бездротові пристрої для зв'язку, датчики руху, температурні та вологісні датчики, датчики диму, камери відеоспостереження та інші. Також потрібне спеціалізоване програмне забезпечення для автоматизації керування системою.

Інтеграція різних модулів та налаштування системи може здійснюватися самостійно або за допомогою спеціалістів.

Однак, у першому випадку слід враховувати необхідність знання основних принципів програмування та конфігурації системи, а також врахувати, що вартість проекту може збільшитись при зверненні за допомогою до фахівців.

Налаштування роботи системи "Розумний дім" на Raspberry Pi

Розумний будинок на Raspberry Pi

Для запуску та керування системою "Розумний дім" вам знадобиться спеціальна програма, вибір якої впливає на роботу всіх приладів та пристроїв. Одним із популярних варіантів є програма, розроблена компанією Raspberry Pi. Вона є мінікомп'ютером, здатним контролювати деякі системи в "Розумному будинку", спрощуючи автоматизацію приміщення. Raspberry Pi випустила дві моделі мінікомп'ютерів: Model A та Model B. Обидва працювали з однаковою частотою, але Model B мала більший обсяг оперативної пам'яті – 512 МБ, тоді як Model A мала 256 МБ. Крім того, у моделей були інші відмінності, які можна побачити в таблиці нижче:

Порівняння моделей Raspberry Pi

Кілька років тому компанія вдосконалила свої пристрої та випустила компактну модель B із чотирма USB-портами. Як і з Arduino, ви можете написати програму для Raspberry Pi самостійно, але для цього знадобляться навички програмування. Однак більшість користувачів вважають за краще завантажувати готові коди з Інтернету. Потім вам потрібно підключити пристрій до комп'ютера і скопіювати необхідні дані.

При використанні Raspberry Pi ви також можете налаштувати зону відеоспостереження. Для цього вам знадобиться звичайна веб-камера та комп'ютер. Після простих налаштувань ви зможете спостерігати за тим, що відбувається на певній території. За бажанням можна також налаштувати запис відео, щоб переглядати події, зафіксовані камерою, у зручний час.

Однією з головних переваг програм Raspberry Pi є їх доступна ціна, що дозволяє суттєво заощадити при створенні системи "Розумний дім", що повністю функціонує.

Raspberry Pi 3 є однокристальною системою на основі 64-розрядного процесора BCM2837 з чотирма енергоефективними ядрами Cortex A53, що працюють на тактовій частоті 1,2 ГГц. У разі потреби вони можуть бути розігнані, проте такі ситуації виникають дуже рідко під час створення великих систем. Комп'ютер оснащений 1 ГБ оперативної пам'яті та бездротовими модулями Bluetooth версії 4.0 та Wi-Fi. Його вага становить лише 40 г.

Raspberry Pi Model 3 має такі порти:

  • 4 USB порти;
  • повноцінний HDMI-порт;
  • MIPI CSI для підключення камери;
  • 3,5 мм аудіороз'єм;
  • Ethernet;
  • Display Port;
  • 40 контактів загального призначення.

Порівнювати Raspberry Pi з Arduino некоректно, оскільки ці платформи призначені для реалізації різних проектів та мають суттєві відмінності в архітектурі. Проте, можна виділити особливості кожної їх.

Raspberry Pi відмінно справляється зі зчитуванням та обробкою аналогових сигналів з різної апаратури від різних виробників. Для роботи з аналоговими сигналами на Raspberry Pi потрібні додаткові апаратні рішення. З іншого боку, Arduino здатний вирішувати широке коло завдань користувача і має меншу обчислювальну потужність.