Сендвіч панелі

Процес установки сендвіч-панелей забезпечує недорогу, термічно ефективну і декоративну альтернативу традиційному цегляному і будівельному будовою. Утеплення багатошарова стінова панель складається з двох листів твердого матеріалу, розділеного ізоляційним шаром. Типова товщина панелі коливається від 80 до 200 міліметрів в залежності від необхідного теплового значення (R). Два елементи внутрішнього і зовнішнього шарів оточують ізоляційну піну з високим значенням R і утримуються разом сталевими або композитними склопластиковими з'єднаннями.

Незважаючи на те, що в промисловості існує безліч різних способів скріплення шарів сендвіч-панелей, найбільш використовуваними матеріалами є сталь і склопластик. Бетонні сендвіч-панелі, історично скріплюються сталевими кроквами, поступаються тим, які утримуються разом за допомогою композитних склопластикових з'єднувачів. Це тому, що сталь створює тепловий міст в стіні, значно знижуючи ізоляційні характеристики і знижуючи здатність будівлі використовувати свою теплову енергію для підвищення енергоефективності.

Існує також ризик, що через те, що сталь не має такий же коефіцієнт розширення, як у бетону, оскільки стіна нагрівається і охолоджується, сталь буде розширюватися і стискатися з різною швидкістю, ніж бетон, що може привести до розтріскування і деформації. Армовані волокном з'єднувачі, які спеціально розроблені для сумісності з бетоном, значно зменшують цю проблему. Ізоляція залишається безперервної по всій секції стіни.

Сендвіч-панелі можуть бути виготовлені практично з будь-обробкою поверхні з обох сторін, всередині і зовні. При бажанні зовнішня поверхня може бути виготовлена ​​так, щоб мати вигляд кольорового бетону, цегли, каменю, дерева або інших формуваннях і візерункових видів. Завдяки високій якості обробки поверхні можливі багато архітектурні рішення.

Нерівні панелі, в яких присутні отвори вікон і дверей, виготовляються на заводі-виробнику як частина процесу виготовлення. Електричні і телекомунікаційні щитки можуть бути вмонтовані безпосередньо в панелі.

Сендвіч-панелі з залізобетону можна використовувати практично на всіх типах будівель. Залежно від функції будівлі і планування, внутрішні і зовнішні шари бетону можуть бути легко спроектовані так, щоб відповідати як структурним вимогам по міцності і безпеки, так і естетичним і звукоізоляційним якостям, які бажає власник. 

Швидкість будівництва, довговічність готової конструкції та енергоефективність - все це характерні ознаки будівлі, в якому для збірки використовувалася сендвіч-панель.