Енергоефективний будинок за рахунок теплоеффектівних блоків
Енергоефективний будинок економить гроші за рахунок скорочення споживання енергії, забезпечує більш високий рівень комфорту для його мешканців і збільшує вартість будинку при перепродажі. Енергоефективні будинки також перешкоджають росту парникових газів і глобального потепління.
Негативні наслідки глобального потепління включають підвищення рівня моря через зростаючі темпів танення льодовиків, більш кислих океанів через підйом рівня вуглекислого газу і більш частих і суворих погодних явищ.
На щастя, недавні технологічні досягнення в галузі будівельних матеріалів і технологій роблять процес будівництва енергоефективного будинку менш складним. У нових домобудівників є багато рішень, які необхідно прийняти при будівництві енергоефективного будинку; тим не менше, більшість енергоефективних будинків мають кілька спільних рис.
Енергоефективний будинок має герметичний теплової корпус, контрольовану вентиляцію, високоефективні системи опалення та охолодження, а також енергозберігаючі двері, вікна, побутову техніку і побутову електроніку. Кінцева мета енергоефективного будинку - досягти оптимального споживання енергії і створити комфортний будинок з високою якістю навколишнього середовища в приміщенні.
Комплексний системний підхід до проектування енергоефективного будинку
Системний підхід для всієї будівлі розглядає будинок як єдину енергетичну систему, в якій кожна частина впливає на продуктивність. Системний підхід для всієї будівлі дозволяє ефективно використовувати воду, електрику та інші природні ресурси і прагне мінімізувати відходи і матеріали. Це також гарантує, що всі фахівці з будівництва поінформовані і розуміють всі аспекти, які впливають на використання енергії. Метою системного підходу є створення будинку з більш низькими витратами на комунальні послуги та технічне обслуговування, підвищеною довговічністю і комфортом, а також здорового та безпечного внутрішньої середовищем.
Розташування енергоефективного будинку
Правильне розташування будинку (пасивний сонячний дизайн) має важливе значення для використання сонячної енергії. Саме в північній півкулі будинку повинні бути орієнтовані з півночі на південь. Орієнтація північ-південь мінімізує пряме сонячне світло влітку (що зменшує потребу в охолодженні), в той же час максимізує сонячне світло взимку (що зменшує потребу в опаленні).
Орієнтація приміщення також є важливим аспектом проектування енергозберігаючого будинку.
Термальна маса матеріалів енергоефективного будинку
Високотемпературні матеріали є важливим елементом дизайну енергозберігаючого будинку і зазвичай використовуються в стінах і фундаментних плитах.
Термальна маса - це здатність матеріалу поглинати і накопичувати теплову енергію. Високотемпературні матеріали допомагають стабілізувати температурні зрушення в будинку, уповільнюючи швидкість теплопередачі. Наприклад, вночі ізольована бетонна стіна і підлога будуть поглинати прохолодне повітря. Протягом дня, якщо стіни і підлогу затінені, вони будуть залишатися холодними, як і інтер'єр будинку. Взимку, при денному світлі, бетонні стіни і підлоги поглинають сонячну теплову енергію.
Протягом ночі тепло потім повільно поширюється по стінах і підлозі (що обумовлено провідність матеріалів) і потрапляє в будинок. Вода, камінь, цегла і бетон є прикладами матеріалів з високою термічною масою. сталь,дерево і килимове покриття є прикладами матеріалів з низькою теплової масою, і їх слід уникати при проектуванні енергоефективного проекту будинку.
Також компанія Термобуд пропонує такі послуги: