Встановлення та підключення автоматів та УЗО (ПЗВ)

У разі відключення електроенергії у квартирі, коли "вибило пробки", рекомендується звернутися до фахівця. Електротехнік у Вінниці буде в змозі провести необхідні роботи, можливо, знадобиться заміна елементів у щитку, таких як пакетник чи вступний автомат.

Автоматичний вимикач (або просто "автомат") встановлюється у розподільчому щитку та служить для автоматичного відключення електроенергії при нестабільності напруги. Також його можна використовувати для тимчасового вимкнення електроенергії за необхідності технічного обслуговування.

Існує думка про те, що замість двополюсного автомата можна встановити два однополюсні. Однак це ризиковано, тому що при такому підключенні фазний та нульовий провідники опиняються під захистом різних пристроїв. Це може призвести до ситуації, коли при відключенні одного з автоматів електроенергія, як і раніше, подаватиметься в мережу, що збільшує ризик пожежі. Двополюсний автомат у разі забезпечує одночасне відключення обох провідників, що гарантує повне знеструмлення.

Не забувайте, що перед початком робіт необхідно переконатися у відсутності напруги у мережі. Для цього можна скористатися такими інструментами, як мультиметр або індикаторна викрутка.

Пам'ятайте про техніку безпеки: працювати на "живій" проводці категорично заборонено, оскільки це небезпечно для вашого життя та здоров'я.

Заміна вимикача у розподільчому щитку

Заміна автомата (вимикача) у розподільчому щитку

Багато хто з нас стикається з моментами, коли автоматичні вимикачі реагують на перебої в мережі. Але не завжди просто повернути вимикач у вихідне положення – важливо зрозуміти причину такого спрацьовування. Інакше можливе повторення інциденту чи навіть ризик пожежі. Якщо ви шукаєте професіонала для заміни автомата у вашому щитку, наші кваліфіковані електрики у Вінниці готові прийти на допомогу та швидко виконати необхідні роботи.

Встановлення автоматичного вимикача в електрощитку

Під час огляду внутрішньої частини електрощитка, ви побачите, що кожен із модулів встановлений на спеціальній металевій шині, відомій як DIN-рейка. Розмір цієї шини становить 3,5 см, причому кожен модуль займає простір 1,75 см.

Ось інструменти, якими електрик користується для встановлення автоматичного вимикача:

  • плоскогубці;
  • хрестоподібна та пряма викрутки;
  • пристрій для обрізання кабелю;
  • індикатор викрутки;
  • будову для зняття ізоляції;
  • кримпер, що застосовується переважно для багатожильних кабелів.

Першочергове завдання електрика при роботі з електрощитком - це його повне відключення від електромережі, переконавшись при цьому, що ніхто не включить живлення під час виконання робіт. Для додаткової перевірки майстер використовує індикаторну викрутку, щоб переконатися у відсутності струму.

Потім спеціаліст зміцнює автоматичний вимикач до DIN-рейки, розташовуючи його у лінію з іншими аналогічними пристроями. Якщо поряд залишається вільний простір, вимикач закріплюється за допомогою спеціальних затискачів або металевих скоб, що кріпляться на гвинтах.

Підключення пристрою захисного відключення (ПЗВ)

підключення ПЗВ

Для забезпечення додаткової безпеки в домашніх та промислових електричних мережах рекомендується використовувати пристрої захисту відключення, або ПЗВ. Воно призначене для запобігання можливим ураженням людини електричним струмом, наприклад, при випадковому контакті з знеструмленою частиною проводки або при пробою на корпус обладнання.

Принцип дії ПЗВ базується на постійному моніторингу балансу струму через пристрій. У разі виявлення дисбалансу (наприклад, через витік струму на землю) ПЗВ негайно відключає мережу, запобігаючи можливим негативним наслідкам.

При підключенні ПЗВ слід врахувати:

  1. Номінальний струм ПЗВ повинен відповідати номінальному струму вступного автомата.
  2. ПЗВ приєднується до виходу вступного автомата.
  3. Регулярно (бажано раз на місяць) слід перевіряти працездатність ПЗВ за допомогою кнопки "Тест", розташованої на корпусі пристрою.
  4. Фазний провід, що йде від ПЗВ, приєднується до входу першого автоматичного вимикача, а потім до інших автоматів.
  5. Нейтральні провідники всіх ланцюгів поєднуються за допомогою спеціальної шинної колодки, яку, в свою чергу, встановлюють на DIN-рейці.
  6. При трипровідному підключенні заземлювальні жили також об'єднуються за допомогою колодки шини, причому вони не повинні мати контакту з нульовим проводом.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви забезпечите максимальну безпеку вашої електричної мережі.

Ціни на послуги електрика у Вінниці

Пошук пошкоджень електропроводки, кабелю - 350 грн
Установка автомата - 160грн
Заміна пробок на автомати - 400грн
Підключення ПЗВ - 250грн Заміна
лічильника електроенергії -
300грн Установка електрощитка - 200-500грн 00грн Монтаж реле напруги - 300грн